Zelené investice

Vaše úspory a investice mohou ovlivnit životní prostředí!

Jako specialisté na zelené investice nabízíme řadu možností, jak zhodnocovat peníze a přitom pomáhat dobré věci.

Do čeho s námi lidé investují?   

S klienty, malými či velkými, investujeme primárně do zelených podílových fondů, ať už akciových nebo majetkových (vlastnící zejména zelené elektrárny nebo jiné technologie). U nás zatím nejsou příliš rozšířené zelené dluhopisy, ale občas umíme klientům nabídnout i tuto možnost.

Přínos pro Vás

Zajímavý výnos a dobrý pocit. Umíme nabídnout investice s každoročním zhodnocením nad úrovní inflace, případně investice s proměnlivým, ale v dlouhém horizontu vyšším zhodnocením. S investicí samotnou získáte i pravidelný servis od členů našeho týmu.

Čtěte více
Zelené fondy jsou součástí obecnější skupiny, ESG fondů. Tato zkratka znamená Environmental, Social and Governance, jde tedy o fondy, které se při investování soustředí na společnosti zohledňující faktory životního prostředí, sociální a odpovědného řízení. Investují do společností. prostřednictvím dluhopisů nebo akcií, které mají vysoký ESG rating případně nemají nízký ESG rating, jsou tedy vymezeny pozitivně (tzv. impact fondy) či negativně. Často se můžeme potkat i s termínem etické fondy, případně s užším termínem SRI – sociálně odpovědné investice.

Proč to děláme?

Investicemi se zabýváme od roku 2006. Víme, že investice na finančních trzích jsou dlouhodobě ziskové. A to nás baví. Ale ještě větší radost máme ze zisků, které přinášejí zelené investice. I proto, že vidíme, jak investice naše a našich klientů ovlivňují životní prostředí.

Zanechte nám svůj email a my Vám pošleme dárek — konkrétní investice, ve kterých s klienty zhodnocujeme peníze.